Smart Practical Logic

Kompleksowe doradztwo dla przedsiębiorstw produkcyjnych

Firma SPL powstała w roku 2000. Jej założyciele zdobyli doświadczenie zarówno
w międzynarodowej firmie konsultingowej McKinsey & Company, jak i na wysokich stanowiskach menedżerskich w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Obecni partnerzy i współpracownicy są doświadczonymi konsultantami, którzy pracowali także na stanowiskach kierowniczych (również w ramach projektów interim mana- gement). Takie połączenie sprawia, iż opracowując rekomendacje, zawsze mamy na uwadze realia ich wdrożenia. W razie potrzeby podejmujemy się bezpośrednie- go nadzoru nad wdrożeniem projektu, a nawet możemy tymczasowo obejmować stanowiska operacyjne. Mając duże doświadczenie oraz dobrze opracowane materiały i know-how, realizujemy projekty niewielkim zespołem własnym, aby zaangażowanie pracowników Klienta oraz zakres przekazywanej wiedzy były jak największe.

W latach 2004-2012 współpracowaliśmy z międzynarodową firmą konsultingową Competitive Capabilities International (CCI), specjalizującą się we wdrażaniu zasad Produkcji Klasy Światowej (World Class Manufacturing). Wspólnie wdrażaliśmy pro- jekty produkcyjne w różnych branżach przemysłu na całym świecie.

To, co w naszym odczuciu odróżnia nas od konkurencji, to że nasza praca daje bardzo szybko wymierne rezultaty, które przekładają się na wynik finansowy firmy Klienta, m.in. poprzez redukcję kapitału obrotowego, poprawę dostępności, czy lep- sze wykorzystanie zasobów (powierzchnia magazynu, praca ludzi), a w przypadku fabryk również zwiększenie wydajności urządzeń oraz obniżenie poziomu strat
i marnotrawstwa.

Nasza misja:   WE IMPROVE THE WORLD BY IMPROVING YOUR BUSINESS

Nasza wizja:

  • Być najlepszą firmą doradczą w Europie, specjalizującą się w zagadnieniach operacyjnych.
  • Zapewniać naszym Klientom trwałe korzyści przekraczające oczekiwania,
    a także przekazywać ich pracownikom naszą wiedzę, doświadczenie i wartości.
  • Zmieniać sposób myślenia i postrzegania problemów przez pracowników Klienta.
  • Zapewniać swoim współpracownikom interesującą i rozwojową pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, przyzwoity standard życia i dobre relacje międzyludzkie.
Jesteśmy członkiem organizacji zrzeszających ekspertów w dziedzinie Łańcucha Dostaw:
APICS The Association for Operations Management
International Institute of Forecasters (IIF)